Μπορείτε να υποβάλετε αίτηση για έως και τρεις θέσεις μέσα σε ένα κυλιόμενο παράθυρο 30 ημερών. Δεν μπορείτε να αποσύρετε την αίτησή σας μετά την υποβολή της αίτησης, οπότε φροντίστε να επιλέξετε μια θέση που να ταιριάζει με τα όνειρά σας. Επισκεφτείτε τον "Χώρο Αιτήσεων" για να δείτε τις θέσεις στις οποίες έχετε ήδη υποβάλει αίτηση.

Bucharest
Sales & Business Development
Full - Time
08-Sep-2020

RESPONSABILITATI

·        Sub supravegherea Directorului Comercial implementeaza strategia de brand L’Oreal Professionnel, Kerastase in clientii KA.

·        Realizeaza obiectivele cantitative si calitative L’Oreal Professionnel si Kerastase in clientii KA (cifra de afaceri, distributie numerica, lansari, vizibilitatea brandurilor in salon, spatiu la raft)

·        Urmareste realizarea obiectivelor de cifra de afaceri Sell In si Sell Out ale clientilor KA

·        Creeaza parteneriate noi si sustenabile selectand brandurile relevante din portofoliu in functie de potentialul clientulului

·        Construieste si dezvolta parteneriate solide impreuna cu clientii KA e-retailers, pentru a realiza obiectivele de cifra de afaceri si de a creste prezenta brandurilor PPD in on-line.

·        Dezvolta planuri JBP (joint business plan) cu clientii dupa analiza performantei salonului si in functie de potential

·        Negociaza vizibilitatea online, data sharing, planul promo, content dedicat, cross selling, cross sampling.

·        Defineste si implementeaza strategia Go to Market impreuna cu echipele de marketing, supply chain, IT, sales, educatie.

·        Identifica noile trenduri in ecommerce si oportunitatile de crestere si implementeaza planuri de actiune.

·        Pregateste si prezinta propunerile de listare pentru partenerii de e-commerce , actuali si viitori.

·        Organizeaza actiuni specifice in urma colectarii informatiilor relevante de la departamentul de marketing pentru a crestere vizibilitatea brandurilor si cifra de afaceri

·        Analizeaza si interpreteaza rapoartele de vanzari ale partenerilor Ecommerce pentru a identifica punctele forte, oportunitatile si riscurile de business, rapoartele lunare (Unitati, CR, AOV, MS etc)

·        E-vizite & imbunatatirea imaginii calitative, E-merchandising: monitorizare constanta (pagina de brand, prezenta produse, vizibilitate in categoria de produse etc)

·        Propune si valideaza planul promo anual pentru e-retailers

·        Construieste previziunea comerciala pe client si pe brand

·        Viziteaza, negociaza cu clientii si contribuie la dezvoltarea abilitatilor tehnice si a cunostintelor despre produse ale echipei de coafori.

·        Sustine implementarea strategiei de educatie si comunica clientilor valorile brandurilor si beneficiile produselor

·        Dezvolta si organizeaza programul de formare pentru coafori  prin cooperarea cu echipa de educatie

·        Sustine clientii in implementarea in salon a elementelor de brand L’Oreal Professionnel si Kerastase pentru parcursul clientei in salon

·        Sustine digitalizarea saloanelor prin activitatile din social media, implementarea Motion Window, Access;

·        Analizeaza si implementeaza cei 7 pasi Salon Emotion in salon si contribuie la imbunatatirea experientei consumatorilor in salon.

COMPETENTE

·        Abordare dinamica si hands-on  pentru atingerea excelentei in executie si a livrarii rezultatelor , dezvoltand in acelasi timp echipa

·        Abilitati de influentare

·        Abilitati excelente de comunicare

·        Rigoare accentuata si abilitati excelente de analiza KPI

·        Monitorizarea rezultatelor si transpunerea lor in planuri JBP

·        Cunoasterea profilului de clienti si transmiterea customer centricity

·        Abilitati de lucru in echipa

·        Abilitati de operare in Microsoft Office